רקע על התכנית

יוצאים רבים אשר מעוניינים להשתלב בשוק העבודה, למצוא אפיק פרנסה אשר מבטא את כישוריהם ותחומי העניין שלהם, נתקלים בקושי רב להתקבל למוסדות להשכלה גבוהה עקב חוסר הרקע והידע בתחומי הליבה והבסיס של החיים בחברה הבוגרת הישראלית. זאת ללא קשר לרמה הקוגניטיבית והיכולות הלימודיות שלהם.

לאור ההבנה שאחד הקשיים הגדולים העומדים בפני היוצאים הצריכים לצמצם פערי השכלה, הוא העלות הגבוהה שכרוכה בהשלמה עצמאית של הפערים הללו, פותחה תכנית “יוצאים ללמוד” – המעניקה שיעורים פרטיים ללא עלות לכל יוצא או יוצאת מהמגזר החרדי המעוניינים בכך.

מאגר של מתנדבים ומלגאים משמשים מורים בכל המקצועות הרלוונטיים ותחומי הידע השונים, ומעניקים שיעורים למגוון של רמות בכל שלב של צמצום פערי ההשכלה – לסטודנטים, תלמידי מכינות או מי שמתכוננים להשלמת בגרויות. השירות ניתן בפריסה ארצית ובשעות גמישות, בתיאום של המורה והתלמיד, מה שמאפשר דינמיות ונגישות מירבית.

קהל יעד

כל יוצאי החברה החרדית שרוצים לקבל סיוע בשיעורי עזר, בכל מקצוע ושלב בלימודים, מלוח הכפל ועד פיזיקה גרעינית, מאנגלית למתחילים ועד לצרפתית ספרותית..

יצירת קשר והרשמה

הירשמו כתלמידים

רוצים להצטרף לתכנית ולקבל שיעורי עזר ללא עלות? אתם במרחק קליק אחד.. הקליקו על הכפתור והירשמו לתכנית, אנחנו כבר ניצור איתכם קשר בהקדם.

הירשמו עכשיו

בואו להתנדב בתכנית

רוצים להתנדב בתכנית? שכוייח גדול! הקליקו על הכפתור והירשמו בטופס ואנו נחזור אליכם במידת הצורך :)

הצטרפו אלינו לתכנית

סיפורי הצלחה

"אני לא אעצור עד שאגשים את החלום ואני יודע שיש לי שותפים מלאים לדרך"

שמי אורי, יצאתי מהחברה החרדית לפני כ-5 שנים ללא לימודי ליבה והתגייסתי לצה"ל. כיום אני משלים בגרויות ונחוש להגשים את החלום שלי - להתקבל ללימודי רפואה! כשהגעתי לראשונה לישיבה, כשעל כתפי תיק מטיילים במקום מזוודה, נפגעתי עד עמקי נשמתי כשמישהו זרק לי: "אתה תהיה חייל". להיות חייל בצה"ל נתפס עבורי אז כעלבון. בישיבה למדנו כמובן רק תורה, וחזרו ואמרו לנו שהישיבה היא חממה. בשלב מסוים פשוט הבנתי שהישיבה היא החממה של העולם החרדי מפני החיים בחוץ. התקשיתי לקבל את המונח השגור "ככה אומרת תורתנו הקדושה ואין לערער על כך".

להמשך קריאה

"דרך התכנית קיבלתי מורה פרטי בשם יובל שליווה אותי בכל מה שהייתי צריך"

שמי יוסי ברנשטיין, יצאתי לשינוי מהחברה החרדית לפני 5 שנים ללא כל השכלה, וכיום לאחר הרבה עבודה קשה אני סטודנט בפקולטה לרפואה בהדסה עין כרם, ומקווה להגשים את החלום שלי ולהפוך למנתח בבית חולים. גדלתי במשפחה חסידית מרובת ילדים, ובנערותי למדתי בישיבת פוניבז' בבני ברק. כל בוקר הייתי מתעורר ללו"ז שכלל בעיקר לימוד גמרא. עם הזמן הבנתי שאני פחות מתחבר ללימודים, ואין לי רצון לבלות כך את כל חיי. זה לא היה פשוט… כבר הייתי בן 18, אבל ביום בהיר אחד, באמצע שיעור בישיבה, אזרתי אומץ החלטתי לצאת לשינוי ולהגשים את עצמי

להמשך קריאה

"אני קצין בצה"ל שבקושי יודע לוח הכפל או את סדר האותיות באנגלית…"

שמי תום, אני בן 25, יצאתי לשינוי מהחברה החרדית ללא השכלה בסיסית והיום אני סטודנט לתואר ראשון למדעי המחשב. גדלתי במשפחה בת שבעה ילדים וכמו בכל משפחה חרדית יש ציפיות גדולות מהבן הגדול שיתווה את הדרך לאחיו הקטנים שילכו בדרך התורה, ובקיצור.. שלא יסטו חלילה מהמסלול. כגודל הציפיות כך גודל האכזבה (שלהם), בגיל 17 החלטתי להתגייס, הרגשתי שאני פשוט "לא שם". אני לא מוביל את עצמי אלא מובל על ידי מה שרוצים שאעשה בכל שלב, ובטח בהחלטות המשמעותיות בחיים. התגובה של המשפחה הייתה: "אין סיכוי. זה לא קורה. ישראל אתה פוגע בכולם" (כן... קראו לי אז ישראל, אל תצפו לפגוש תום בבני ברק).

להמשך קריאה

"לא משנה כמה הדרך קשה כמה יגידו לכם שלא תצליחו, אל תוותרו!"

שמי אבי בית אל בן 28, לפני 6 שנים יצאתי מהחברה החרדית בלי השכלה בסיסית והתגייסתי ישר לצבא. אחרי שירות ארוך ומשמעותי השתחררתי לפני כשנתיים והחלטתי ללמוד הנדסת חשמל באוניברסיטת תל אביב. בדקתי מה אני צריך בשביל להתקבל ובגדול נהיה לי שחור בעינים, הבנתי שהולכת להיות לי דרך מאד מאד ארוכה: בגרויות, פסיכומטרי, מכינות... ואני אפילו לא יודע איך נראית משוואה. בדיוק באותו זמן שמעתי על ארגון יוצאים לשינוי דרך חבר ועל פרויקט יוצאים ללמוד שמעניקה שיעורי עזר ללא עלות. במקצועות מתמטיקה ופיזיקה בהם לא היה לי מושג, הביאו לי את ניב שישב ולמד איתי מ-0 עם סבלנות מטורפת ובזכותו עברתי את המבחנים הכי קשים במתמטיקה ופיזיקה. באנגלית אפילו את האותיות A,B,C לא הכרתי (בגיל 26!!!) וקיבלתי את חנה ולאחר מכן את טל האגדית שמקדישה כל שבוע שעתים שלוש מזמנה ודוחפת אותי להצליח. כיום אני כבר ברמת מתקדמים א' וללא ספק זה בזכותה.

להמשך קריאה

"כשעמדתי בפני אתגרים בלימודים, ציוותו אותי למורים והמורות הטובים ביותר"

שמי יעקב, בן 27, כיום סטודנט שנה שלישית להנדסת חשמל, הרבה בזכות התמיכה והעזרה שקיבלתי בתכנית 'יוצאים ללמוד' של עמותת 'יוצאים לשינוי'. גדלתי במשפחה בת 14 נפשות בבני ברק ועד גיל 18 הייתי חרדי אדוק, כזה שלומד בישיבות הכי איכותיות ולומד תודה כל היום ובכל הכוח. לקראת גיל 18 נקלעתי למשבר אמוני, השאלות הציפו אותי ולא נתנו לי רוגע ומנוחה. התקשיתי להתמיד בלימודיי ולאחר מעבר בין מספר ישיבות הבנתי שלימוד תורה בלתי אפשרי בשבילי בשלב זה. לאחר לבטים רבים, החלטתי שאני רוצה להתגייס לצה"ל ולשמחתי זכיתי לשירות משמעותי כחובש ביחידה קרבית. במהלך השירות החלטתי שאני רוצה ללמוד הנדסה, כל זה ללא ידע בסיסי באנגלית ומתמטיקה ועם הרבה תמימות. כשכולם ישבו בחוץ, מדברים ומעשנים, אני הסתגרתי בחדר והתחלתי להשלים את החומר מאפס.

להמשך קריאה

"נרשמתי לתכנית וציוותו אותי למורה מדהימה ותומכת, שמלמדת אותי כל שבוע בזום"

שמי שירה, בת 30 ואמא לשני ילדים בני 10 ו-11. גדלתי בבית חרדי בירושלים והתחנכתי בפנימייה חרדית לבנות. כמקובל במסגרות החינוך החרדיות, לא זכיתי ללמוד לימודי ליבה מלאים ולהשלים תעודת בגרות כבני גילי במגזר הכללי. כחלק מהנורמות המקובלות בחברה החרדית, בגיל 18 התחתנתי בשידוך וילדתי את שני בניי, אך כשהצעיר מביניהם היה בן 4 חודשים ואחרי לבטים רבים החלטתי שאלו לא החיים שאני רוצה לחיות. באומץ רב התגרשתי, יצאתי, ועברתי לתל אביב עם שני ילדיי, אותם אני מגדלת ומפרנסת בעבודה קשה וללא כל עזרה מהמשפחה. במובנים רבים אפשר לומר כי לפני 9 שנים נולדתי מחדש. מאז אני משקיעה מאמצים בהשלמת פערים ולומדת בכל יום כלים חדשים וקודים תרבותיים, שעבור בני גילי החילונים הם ברורים מאליהם. עבורי מדובר בעולם חדש ומופלא... תמיד חלמתי ללמוד באקדמיה, אך חששתי מכיוון שלא היו בידיי הכלים הנדרשים. החשש העיקרי שלי היה מאנגלית. כשגיליתי שעמותת "יוצאים לשינוי" מעניקה ליוצאים ויוצאות שיעורי עזר ללא עלות, מיד נרשמתי לתכנית "יוצאים ללמוד" וציוותו אותי למורה מדהימה ותומכת, שמלמדת אותי כל שבוע בזום.

להמשך קריאה

האישה מאחורי הקלעים

אפרת מור

רכזת התכנית

tocniot@leshinuy.org
צמדים פעילים משנת 2019
תלמידים מתחילת התכנית
תלמידים ללימודי אנגלית
מצטרפים חדשים בשנת 2021
תמכו בתכנית

לתרומות לתכנית

על מנת שנוכל להרחיב את הפרויקט ולהעניק לעוד אלפי יוצאים ויוצאות הזדמנות לצמצם פערים, אנחנו צריכים את התמיכה שלכם. תזכו למצוות :)

תרמו פה

הצטרפו כשותפים לתכנית

רוצים להצטרף כשותפים לתכנית ולתת לה חסות למשך סמסטר/שנה שלמה או יותר? תכתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם.

הצטרפו כאן