רקע התוכנית

תוכנית המנטורינג הינה תוכנית שמטרתה ללוות יוצאים ויוצאות מהחברה החרדית הנמצאים בצומת דרכים משמעותית בחייהם ומעוניינים לקדם את עצמם אל עבר מימוש הפוטנציאל שלהם.

התוכנית מחברת בין יוצאים ויוצאות בשלבים שונים של תהליך היציאה, לבין מנטורים מתנדבים בעלי ניסיון חיים אישי ומקצועי, אשר שמחים לתת מזמנם וניסיונם לטובת צמיחה במגוון תחומי החיים. הליווי מתרחש באמצעות קשר אישי בין היוצא/ת למנטור/ית, עם תחושת שותפות לדרך ושיח ב”גובה העיניים” ונשען על מודל WIN-WIN (רווח לשני הצדדים).

ייחודה של התוכנית היא בשילוב בין האישי למקצועי ובצעידה משותפת עם מנטור אשר רתום ומחויב לקידום תהליכים וליווי בכל עניין. אנו מאמינים כי תוכנית זו תוכל להשפיע באופן משמעותי על המשך ההתקדמות של היוצאים בדרך לממש את הפוטנציאל האישי שלהם.

קהל יעד וקריטריונים

התוכנית מיועדת ליוצאים ויוצאות המעוניינים לקדם מטרות מרכזיות בחייהם כגון, מציאת נתיב תעסוקתי והשכלתי, הפיכת הכישרונות לקריירה מצליחה, השתלבות בשוק העבודה, לצד מטרות אישיות כגון, חיזוק תחושת יכולת, עמידה ביעדים והתמודדות עם קשיים. לצד זאת אנחנו שואפים ליצירת קשר אישי בין המנטור לבין המנטי, המאפשר עבודה הוליסטית על כל רבדי החיים.

משך הליווי הינו 6 חודשים בהם המשתתפים מתחייבים לקיים פגישה פרונטלית של שעה אחת בשבוע, לצד ביצוע משימות מקדמות במהלך השבוע. כדי לעבור תהליך צמיחה משמעותי במסגרת זמנים זו, נדרשת רצינות ומחויבות גבוהה.

*חשוב לציין כי תוכנית המנטורינג אינה תוכנית טיפולית ואינה מהווה תחליף לסיוע נפשי מקצועי. מניסיוננו נראה כי לעיתים שילוב עם ליווי נפשי מקצועי מאפשר לקדם יותר את מטרות התוכנית ומאפשר בשלות מתאימה להצלחת התהליך בתוכנית.

יעדי התוכנית

התוכנית נפתחת במחזורים מסודרים בשתי פעימות במהלך השנה.

תהליך הליווי נעשה על ידי הגדרת מטרה מרכזית ומטרות נלוות. קביעת המטרות תיעשה בתחילת התוכנית. המנטור/ית והמנטי יבנו תוכנית בת חצי שנה לעבודה הדרגתית למימוש מטרות אלו. אנו שואפים כי בתום תקופת הליווי המשתתפות והמשתתפים בתוכנית יוכלו לדווח על שיפור משמעותי במטרות שהציבו לעצמם וכי החוויות שחוו במהלך הליווי יהיו לעזר בפרקים הבאים של חייהם.

תהליך קבלה – ההשתתפות בתוכנית אינה מסתיימת בהרשמה ומותנית בתהליך קבלה. מטרת המיונים היא להכיר מקרוב את המשתתפים ואת המנטורים במטרה ליצור צימוד מתאים וכדי לבחון את היכולת של שני הצדדים להתחייב למסגרת התוכנית.

ההתאמה האישית למנטור/ית היא אחת מההצלחות לתהליך, במקרים מסוימים נבקש לחכות למחזור הבא עד שימצא מנטור/ית מתאימ/ה. 

הקבלה לתוכנית כרוכה ב:

  • מילוי טופס הרשמה והתחברות למערכת של יוצאים לשינוי.
  • כתיבת מכתב מוטיבציה בנוגע למטרות העתידיות (הפרטים ישלחו במייל לאחר ההרשמה).
  • ריאיון אישי עם רכזת התוכנית.

רוצה לקבל ליווי? אנו ממליצים טרם ההרשמה לתוכנית לבחון לעומק האם התוכנית מתאימה לך, באמצעות מענה על שאלות מקדימות למעבר לשאלות הקליקו כאן.

יצירת קשר והרשמה

הירשמו כדי לקבל ליווי

רוצים להצטרף לתוכנית ולקבל ליווי? הקליקו על הכפתור והירשמו. אנחנו כבר ניצור איתכם קשר.

הירשמו עכשיו

בואו להתנדב בתכנית

רוצים להיות מנטורים בתוכנית? שכוייח גדול! הקליקו על הכפתור, הירשמו בטופס ותצטרפו למאגר המנטורים שלנו. אנו כבר ניצור איתכם קשר.

הירשמו עכשיו

הנשים מאחורי הקלעים

בינה זשוראוועל

מנהלת תוכנית המנטורינג

mentoring.jer@leshinuy.org

תמנע באר

רכזת התוכנית בירושלים

mentoring.jer2@leshinuy.org
תמכו בתוכנית

לתרומות לתוכנית

על מנת שנוכל להרחיב את הפרויקט ולהעניק לעוד יוצאים ויוצאות הכוונה וליווי אישי אנחנו צריכים את התמיכה שלכם. תזכו למצוות :)

תרמו פה

הצטרפו כשותפים לתכנית

רוצים להצטרף כשותפים לתכנית ולתת לה חסות למשך מחזור ליווי שלם או יותר? תכתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם.

הצטרפו כאן

השותפים לתוכנית