רקע התוכנית

היציאה מהחברה החרדית כרוכה במחשבות רבות, בדילמות ובשיקולים רבים במגוון תחומי החיים ובקבלת החלטות לא פשוטה.

כארגון שהוקם על ידי יוצאים ולמען יוצאים אנו מכירים היטב את המורכבות שבתהליך היציאה והחשיבות הרבה בצורך לעשותה בצורה שקולה ואחראית. לכן, הקמנו את המענה “ייעוץ טרום יציאה” המיועד לגברים ונשים השוקלים לצאת מהחברה החרדית ומעוניינים לשמוע על הזכויות והאפשרויות העומדות בפניהם ולשקול את היתרונות והחסרונות האישיים של הבחירה. 

במסגרת המענה ניתן לקיים מספר פגישות ייעוץ עם היועצת לאסטרטגיית יציאה. היועצת הינה יוצאת החברה החרדית כך שעברה את התהליך בעצמה. כמו כן, היא מכירה את המענים הקיימים במרחב שיכולים לסייע בשלב טרום היציאה, כך שתוכל לחשוב יחד ולייעץ לקראת תחילת הדרך.

מטרות התוכנית

מטרת הייעוץ היא לאפשר לפונים לקבל החלטה מושכלת ואחראית בנוגע לתהליך ולבנות יחד אסטרטגיה נכונה ככל האפשר ליציאה מחושבת, כך שהתהליך לא יהיה מונע מפנטזיה לא מציאותית, אשליה או פזיזות אלא יהיה מושתת על חשיבה מעמיקה והוליסטית על כל רבדי החיים של הפונים וימנע טעויות ומחירים כואבים ומיותרים.

חשוב לציין כי בפגישות הייעוץ לא תהיה כל אג’נדה לגבי אופי הבחירה של הפונים בתום התהליך לגבי עצם הבחירה אם לצאת מהחברה החרדית או להישאר בתוכה. אנו מודעים לכך שהיציאה איננה תהליך המתאים ונכון לכולם ובוודאי שתהליך זה נראה אחרת אצל כל יוצא ויוצאת.

מטרתו הבלעדית של המענה הינה בתחום איכות החיים, לסייע לפונים לקבל החלטה עצמאית על חייהם תוך קיום אורח החיים המתאים להשקפתם, כשומרי מצוות או כחילונים.

המענה בתוכנית כולל:

  • שיחה טלפונית או פגישה כדי להבין, לחשוב ולעבד יחד את הרצונות, החששות והאתגרים של הפונים במטרה לקבל החלטה שקולה.
  • מתן מידע על הזכויות והמענים הקיימים עבור יוצאי החברה החרדית: בארגון יוצאים לשינוי, בארגונים מקבילים ובחברה הישראלית בכלל.
  • הפנייה לגורמים נוספים אשר יכולים לסייע במגוון תחומים, כגון טיפול נפשי, דיור, סיוע כלכלי ועוד.
  • במידה והפונה יקבל החלטה לצאת מהחברה החרדית, צוות התכנית יבנה יחד איתו אסטרטגיה נכונה לתהליך היציאה בחליפה המותאמת אישית כדי להקל על התהליך ככל האפשר וכדי שהפונים יוכלו להשתלב בחברה הישראלית באופן מיטבי.

עוד כמה פרטים שכדאי לדעת:

  • התהליך מתרחש לבקשת הפונה ועל אחריותו. איננו מחזרים או משכנעים לקחת חלק בתהליך.
  • הייעוץ מתבצע באופן דיסקרטי אך הפגישות הפרונטליות נערכות במרכזים הקהילתיים של “יוצאים לשינוי” ולא ניתן לקיימם במקום מסתור. איננו לוקחים אחריות בשם אנשים נוספים שישהו במרחב בזמן הכניסה והיציאה מפגישות הייעוץ.
  • במידה והפונים מחליטים להפסיק את התהליך באמצע, צוות התכנית אינו “מחזר” אחריהם, במטרה לתת להם את המרחב ואת האפשרות לבחור בעצמם אם ירצו להמשיך בתהליך הליווי.
יצירת קשר והרשמה

הרשמה לקבלת ליווי

רוצ/ה לקבל ליווי? נשמח שתמלא/י את הפרטים בטופס ואנו ניצור קשר בהקדם. פניה דרך הטופס תסייע לנו לעזור לך באופן הטוב ביותר.

הירשמו עכשיו

פנו אלינו בוואטסאפ

מרגיש/ה צורך להתייעץ עם יועצת ההכוון בוואטסאפ? ניתן לפנות למינה והיא תיצור איתך קשר בהקדם.

למעבר לוואטסאפ

רכז התוכנית

שמעון מוגרבי

יועץ הכוון טרום יציאה

strategy@leshinuy.org
תמכו בתכנית

לתרומות לתוכנית

על מנת שנוכל להרחיב את כלל המענים בארגון ולסייע לגברים ונשים בוגרי החינוך החרדי לקבל את ההחלטה הטובה עבורם אנחנו צריכים את עזרתכם. תזכו למצוות :)

תרמו פה

הצטרפו כשותפים לתכנית

רוצים להצטרף כשותפים לתכנית ולתת לה חסות למשך מחזור ליווי שלם או יותר? תכתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם.

הצטרפו כאן