“צילומים הם ביטוי לאדם שיצר אותם”. ~ דיוויד אולריך

בניגוד לשנים קודמות, מדיום הצילום מוכר לכולם, קל לתפעול, הוא נגיש ותוצריו הם בעלי משמעות רבה עבורנו, הצילום מציע זמינות ומהירות המאפיינות את העידן הנוכחי. הצילום הפך לשפה החדשה בחיי היומיום של כולנו, הוא כבר מזמן לא רק עניין טכני, אלא שילוב של טכניקה יחד עם שפה ויזואלית עשירה מאוד.

השפה הויזואלית מאפשרת לנו לתקשר בשפת דימויים וללא מילים. היא מורכבת משימוש בזוויות צילום, קומפוזיציה, תזמון נכון, שימוש באור וכדו’. בעזרתה אנו מדברים את השפה שלנו, אומרים את מה שיש לנו לומר, ומעבירים את התחושה אותה אנחנו מעוניינים להעביר.

מוזמנות ומוזמנים להצטרף לקורס צילום כביטוי אישי בו נלמד כיצד כיצד לבטא את עצמנו דרך הצילום.

מטרות הקורס:

  • הכרות עם עולם הצילום ככלי ביטוי אישי.
  • היכולת להפיק חוויות לא מילוליות באמצעות הצילום.
  • העברת רגש דרך נקודת מבט משתנה.
  • הקניית יכולת, הבנה ושליטה בצילום – לדיוק הטכני יש חשיבות בהעברת המסר הויזואלי.

הלימוד בקורס מתבצע דרך חווית צילום מעשי בשטח והתבוננות בעולם הפנימי שלנו.

מה נלמד? זוויות צילום, מסגרת וקומפוזיציה, חשיפה ותאורה, צבע, טקסט ותמונה, דיוקן עצמי ועוד. בסוף הסדנה תתקיים תערוכה עם התוצרים של המשתתפות והמשתתפים.

את הקורס יעבירו שתי מנחות מוכשרות:

שירי רדושיצקי:  “מעצבת רב תחומית, מגיעה מעולמות הגרפיקה, האופנה, הצילום ועיצוב הפנים. בעלת תואר ראשון במסלול לתקשורת חזותית וצילום, ארט דירקטורית. פועלת מתוך אהבה גדולה, תשוקה ליצירה וכמיהה אינסופית לאסתטיקה ויופי. בעבודתי אני נוהגת להוציא דברים מהקשרם, ומאפשרת בכך חשיבה יצירתית מחוץ לגבולות המקובלים”.


image.png

אודליה אשכנזי כהן: “מורה לצילום וגרפיקה, בוגרת תואר ראשון בחינוך מיוחד ותלמידה נצחית. עשיתי דרך ארוכה עד שהגעתי לכאן. למדתי צילום כתלמידת תיכון לבגרות בבית הספר לצילום “מוסררה”, ולאחר מכן המשכתי ללימודי צילום מתקדמים ב”מכללת הדסה בירושלים”. קיבלתי את המצלמה הראשונה שלי בגיל 17 ומאז המצלמה תמיד ליוותה אותי בדרך. כמתבגרת מופנמת למדתי באמצעותה שפה חדשה – שפת הצילום. הצילום היה בשבילי מאז ומתמיד כלי דרכו יכולתי לדמיין, ליצור, לבטא ולהתפתח”.


מועד ומיקום הקורס: הקורס יתקיים בימי ראשון בערב בין השעות 19:00-20:30 בסלון בתל אביב (שטרוק 21), למשך ששה מפגשים. המפגש הראשון יתקיים ב 3/10.

עלות הקורס: ההשתתפות מותנית בתשלום מראש של 60 ש”ח עבור כל המפגשים. התשלום מתבצע במועד ההרשמה. שימו לב! ההרשמה מסתיימת אך ורק לאחר ההרשמה. מילוי הפרטים האישיים אינו מספיק.

דרישות ההשתתפות: 

  • חיבור וידע בסיסי בטכנולוגיה.
  • הגעה עם סמארטפון אישי.
  • רצינות רבה. היעדרות של יותר משני מפגשים תמנע השתתפות בשאר המפגשים.
הקורס מוגבל ל 20 משתתפים ומשתתפות יוצאי החברה החרדית בלבד!

לכל שאלה או התייעצות ניתן לפנות לעדי בכתובת המייל: hasalon.tlv@leshinuy.org או בטלפון: 050-221-3705