לחברות וחברי הקהילה שלנו יש קולות ייחודיים, גוונים מיוחדים, הומור מיוחד ותוכן שלא מוצאים בתיאטרון הישראלי הממסדי. כדי להוציא את זה החוצה ולחלוק את הקסם עם הקהל הרחב צריך תיאטרון קהילתי, וזה בדיוק מה שהסלון הירושלמי מבשל בימים אלו יחד עם המנחה תמר בלום שחוזרת בשלישית לסלון כדי להוציא מאיתנו את עולמות הדמיון והיצירה ואת הקול הייחודי שלנו.

אם כבר הגענו למנחה אז הכירו אותה:

מנחה ומביימת קבוצות תיאטרון קהילתי בירושלים, למדה B.A במסלול תיאטרון חברתי משכן לאומנויות באוניברסיטת חיפה.

תכלס’ מה קורה בקבוצה?

בקבוצה של 15 גברים ונשים נלמד טכניקות מעולם התיאטרון ואיתם נעבוד סביב נושאים שונים מתוך סיפור חיינו. נפתח את הביטחון העצמי שלנו על הבמה ועל במת החיים בכלל. נעסוק בתפיסת פוקוס, בהקשבה לקבוצה ולמרחב, נעבוד עם קונפליקטים בתיאטרון, עם בניית דמות ועם טקסטים.

לאחר תקופת החזרות נתייצב כולנו על במת התיאטרון בערב חגיגי בירושלים שיהיה פתוח לקהל הרחב ושם נוציא את הקול הייחודי שלנו, האישי והקבוצתי.

למי הקבוצה מיועדת?

ליוצאות ויוצאים מהחברה החרדית בעלי תשוקה לתיאטרון ולעמידה על במה, עם רצון לעבור חוויה מעצימה ועם מוכנות להתחייב לתהליך אינטנסיבי עם תוצר של הפקה בסיומו. יוצאים שרוצים לעמוד בקידמת הבמה ולהשמיע את הקול האישי שלהם בלי מחסומים ובלי להתנצל…

עם מה נצא מהקבוצה?

כנראה שלא באמת נצא מהקבוצה כי מדובר כאן בחוויה קרובה ואינטימית עם חברות וחברי הקבוצה ויש לנו תחושה שנישאר חברים קרובים. אבל אם אתם מתעקשים, אז נצא עם חוויה מעצימה, אישית וקבוצתית, עם כלים בעמידה מול קהל, טכניקות של משחק והבעה עצמית. נלמד לעבוד בתוך קבוצה מתוך הקשבה והבעת הצבע האישי הייחודי שלנו.

 

איך מתקבלים, ומתי עושים חזרות?

כדי להתקבל לקבוצה יש לעבור אודישן ומפגש התאמה. אל דאגה, אנחנו לא מצפים שתדפקו אודישן של שחקנים בתיאטרון ירושלים וגם לא של סטודנטיות למשחק. ולא זו בלבד, אלא שתמר בכבודה ובעצמה תכין אתכם לאודישן. לא ציפיתם, אהה…

מפגש חשיפה והכנה לאודישן יתקיים ביום שלישי (10/5) בין השעות 19:30-21:30 בסלון הירושלמי, כי”ח 5.

האודישנים יתקיימו בסלון, שבוע לאחר מכן, ביום שלישי (17/5) בין השעות 19:00-21:30.

לאחר מעבר האודישנים נתחיל בסדנה מעשית למשך 4 מפגשים בימי שלישי בין השעות 19:30-21:30. אלו מועדי המפגשים: 24/5,31/5,7/6,14/5.

בסיום ארבעת המפגשים נתחיל בחזרות שיתקיימו פעמיים בשבוע בימי ראשון ושלישי. החזרות יתקיימו מידי שבוע עד סוף חודש יולי.

עלות ההשתתפות בקבוצה: הסדנה כרוכה בהרשמה ובתשלום מראש על סך 150 ש”ח עבור כל המסע. התשלום יתבצע לאחר מעבר האודישן.

לכל שאלה או התייעצות ניתן לפנות לאסתי בכתובת המייל: manager.jer@leshinuy.org