“לעולם אל תטילו ספק בכך שקבוצה קטנה של אזרחים מודאגים ואכפתיים יכולה לשנות את העולם; זה הדבר היחיד שאי־פעם הביא לשינוי”(מרגרט מיד).

מרגישה שאין צדק בעולם? מרגיש שאתה רוצה לשנות את העולם ואתה לא יודע איך? אמרת פעם לעצמך “למה אף אחד לא עושה משהו לגבי זה?” המישהו הזה הוא את/ה.

בארבעת החודשים הקרובים יתקיים קורס לשינוי חברתי בסלון התל אביבי שלנו. מטרת הקורס היא להקנות לך כלים פרקטיים שיסייעו לך לחולל שינוי חברתי. הקורס מורכב משני צירים מרכזיים, ציר עיוני וציר התנסות בשדה.

בחודשיים הראשונים נטעם קצת מתאוריות בשינוי מדיניות, נכיר את הדרכים המגוונות העומדות לרשותנו ליצירת שינוי חברתי כמו הפגנות, גיבוש ניירות ומסמכי מדיניות ועוד.

בחודשיים האחרונים נהפוך לאקטיביסטים מן המניין – נבחר נושא שמעסיק אותנו וטורד את מנוחתנו, נתחלק לצוותים ונפעל יחד לשינוי חברתי-מדיני.

תוכן הקורס: 

  • מה היכולת שלנו כאזרחים להשפיע על חיינו במדינה דמוקרטית? אילו כלים עומדים לרשותנו ומה מהם באמת יעיל? האם השתתפות בשיח ברשתות אכן מחולל שינוי?
  • בין תיאוריה לפרקטיקה – איך מתקבלות החלטות מדיניות? הצגת מספר מודלים מעולם המדיניות הציבורית, ניתוח שלהם באמצעות מקרה בוחן ושיחה על האופן בו הדברים מתרחשים בפועל.
  • מי עושה מה – פעילות משרדי הממשלה ומהלכים אזרחיים שהביאו לשינוי עד היום בתחומים שונים.   
  • מקורות מידע, התקציב הפתוח, ספר תוכניות העבודה הממשלתי, אתר ועדות הכנסת, המעטפה, המרכז להעצמת האזרח וכו’.
  • השחקנים החדשים בזירה – גוף עיתונות עצמאית והלובי של הציבור (לובי 99) כמקרי בוחן.

בסוף הקורס נצא עם:

  • שריר מפותח של חשיבה ביקורתית.
  • הכרת הכח שלנו כפרט וכקבוצה ביצירת שינוי.
  • ידע תיאורטי של שינוי מדיניות ממחקרי מדיניות ציבורית.
  • כלים פרקטיים ליצירת שינוי.
  • שורה בקורות חיים על התנסות בשדה ומוטיבציה לשינויים נוספים.

את הקורס תעברנה:

מיכל בן משה סטרומזה – מנהלת תחום בכירה למדיניות ופרויקטים בנציבות פניות ילדים ונוער בהשמה חוץ ביתית. בעלת תואר ראשון ביחסים בינ”ל ותקשורת ותואר שני במדיניות ציבורית. בוגרת תוכנית “צוערים לשירות המדינה” – תכנית חדשנית וייחודית שמטרתה להכשיר עתודה ניהולית נושאת שינוי בשירות המדינה. “מאמינה גדולה בכוחם של אזרחים, כפרטים וכקבוצה, ליזום, לגלות מעורבות ולחולל שינוי”.

מאיה אורה – מנהלת הסלון שלנו בת”א בשנתיים האחרונות, עובדת סוציאלית קהילתית, סטודנטית לתואר שני בעבודה סוציאלית במסלול שינוי מדיניות וזכויות חברתיות.מאמינה ביכולת שלנו כאזרחים להשפיע על הסביבה שאנחנו חיים בה, לשנות וליצור מציאות טובה יותר”.

מועד ומיקום הקורס: המפגשים יתקיימו מידי ראשון בערב בשעה 20:00 בסלון בתל אביב (שטרוק 21) למשך 4 חודשים. המפגש הראשון יתקיים ב 11/4.

ההשתתפות בקורס היא ללא עלות אך כרוכה בהרשמה מראש ובמעבר ראיון אישי (הראיון יתקיים באופן פרונטלי או בזום).

לכל שאלה או רעיון ניתן לפנות למאיה בכתובת המייל manager.tlv@leshinuy.org או בטלפון 050-203-3058

ההרשמה מלאה. לא ניתן להירשם לקורס יותר. כדי לא לפספס את הקורסים והפעילויות הצטרפו כאן לקבוצת עדכוני הוואטסאפ של הסלון תל אביב.