את הקסם של הערים החרדיות חווינו היטב. כשעברנו ליד הבית של האדמו”ר, ליד בית הכנסת של ראש השנה או בסמטאות מאה שערים ליד ביתו של הרב אלישיב, משהו קרה לנו משהו נגע בנו.

גם לתל אביב יש את הקסם המיוחד שלה. מעבר לתחושת החופש והפתיחות שהעיר מצטיינת בה, יש לה היסטוריה עשירה של תיאטרון, שכוללת סיפורים טובים ורכילות מצוינת.

בסיור התיאטרלי המודרך של רוני גולדפיין ואמיר פתר נזכה לחוות את העיר ואת הקסם שלה מזווית תרבותית. ככה יהיו לנו פרפרים בבטן גם מדלת הכניסה של הרב של אבא וגם מדלת הכניסה של תיאטרון הבימה.

קצת על המנחים ועל אש התיאטרון שבוערת בקרבם:

רוני גולדפיין ואמיר פתר הם שחקנים, מחזאים, במאים צעירים, תל אביבים, שאוהבים תיאטרון מכף רגל ועד ראש. שני אנשים צעירים שמוטרדים מזה שכבר כמעט לא מדברים על תיאטרון. הסיפורים, ההיסטוריה ואפילו הרכילות שהצטברו להם שנים על גבי שנים מאחורי הקלעים, כבר לא מגיעים לקהל הצופים.

זה מה שהם החליטו לעשות כדי לא להיות מוטרדים יותר:

“אנחנו החלטנו לפתוח פנס רחוב על אותם סיפורים ולהוציא אותם החוצה, לרחוב. במספר מסלולים מיוחדים ברחובות תל אביב תוכלו לשמוע דרכנו על כל מה שהתרחש מאחורי הקלעים ועל במות התיאטרון לאורך השנים, רק שהפעם אף אחד לא יבדוק לכם כרטיסים, כי הכל אצלנו – קורה ברחוב.

כיצד הגיע להקת הבימה לארץ? איך זיהתה חנא רובינא את מחיאות הכפיים של מאהביה? באיזה רחוב בתל אביב התגוררו הכי הרבה שחקנים ולמה? ועוד ועוד…

אבל זה לא הולך להיות עוד סיור מודרך רגיל. אנחנו לא באים רק לדבר על תיאטרון, אלא לפגוש תיאטרון.

בסיורים שלנו אנחנו מפגישים אתכם עם הדמויות שהפכו את התיאטרון הישראלי לחלק בלתי נפרד מההוויה של תל אביב, והמדינה כולה. ומעבר לסיפורים המיוחדים שיסופרו, גם תוכלו לשמוע כמה פרטים מיוחדים מאלתרמן, רובינא ואחרים אותם ישחקו שחקנים בשר ודם”.


מועד ומיקום הסיור: יום שלישי, 31/8 בשעה 18:00 ברחובות תל אביב. נקודת המפגש: בילינסון 6 תל אביב.

ההשתתפות בסיור היא ללא עלות אך כרוכה בהרשמה בראש.

לכל שאלה או התייעצות ניתן לפנות לעדי בכתובת המייל: hasalon.tlv@leshinuy.org או בטלפון: 050-221-3705

הסיור מיועד ליוצאות ויוצאי החברה החרדית בלבד!