גופנו המדהים והמופלא עשוי קימורים, גלים, תאים, צינוריות ונהרות נוזליים, מחובר ומתייחס לסביבה. אנטומיה ופיזיולוגיה הם גופי ידע עצומים שיכולים להאיר ולהסביר תהליכים ומבנים ואת פרטי הפרטים של הגוף.

אולי עשינו קורס חובשים או קורס עזרה ראשונה אבל אנחנו עדיין רחוקים מלהכיר את הגוף שלנו לעומק ולתת לו את הכבוד הראוי. הצטרפו לסדנת אנטומיה חוויתית בה נבצע את המעבר מ״ללמוד על הגוף״ לבין ״לדעת את הגוף״.

בסדנה בת 8 מפגשים אנו נלמד ונכיר את הגוף שלנו דרך למידה ותנועה. בכל מפגש נתמקד בשכבה, יכולת גופנית או מערכת אנטומית אחרת. נקרא עליה, נסביר במילים ובתמונות ובכתיבה.
ואז נשתמש בתנועה, במגע, בדמיון מודרך ותחושה כדי להתחבר לידע הגופני הפרטי והקולקטיבי. נטמיע את הידע בגופנו ונאפשר לגוף להעשיר את חווית הידיעה.

 

 

הסדנה היא בשיתוף פעולה עם קבוצת מחול ק.ט.מ.ו.ן. – ארגון תרבותי שהוקם על ידי הכוריאוגרף אלעד שכטר בירושלים בשנת 2012. הקבוצה פועלת מתוך הכרה שמחול מאפשר מפגשים בלתי אמצעיים וחוויות משותפות, דרכם ניתן להניע שינוים חברתיים ולתווך בין קהילות שונות. לאמני גוף ותנועה, יכולת רגישה לחבר ולגשר פערים בין תרבויות המתקיימות זו לצד זו.

את הסדנה תנחה ניצן לדרמן – רקדנית, מורה למחול ויוצרת עצמאית החוקרת את ההקשרים בין חוויה, תנועה ותודעה. בוגרת האקדמיה למחול SEAD בזלצבורג, הסדנה למחול בגעתון ותכנית ׳כלים׳ לכוריאוגרפיה. כיום מועמדת להוראת ה Axis Syllabus, תלמידה בתכנית SomaticBODY Training ותלמידת תואר שני למדעי המחול באוניברסיטת ברן בשוויץ. מלמדת ומשתפת פעולה בישראל ובעולם.

מועד הסדנה: הסדנה תתקיים בסלון הירושלמי בימי ראשון בערב בין השעות 18:30-20:30 למשך 8 מפגשים. המפגש הראשון יתקיים ב 1.11.

מיקום הסדנה: הסדנה תתקיים בסטודיו של קבוצת קטמון הממוקמת שתי קומות מעל הסלון הירושלמי (בתוך בית אליאנס).

הסדנה כרוכה בהרשמה מראש ובתשלום חד פעמי של 40 שקלים עבור כל המפגשים. המפגש הראשון יהיה מפגש היכרות ללא תשלום. 

לכל שאלה או התייעצות ניתן לפנות לאלמוג בכתובת המייל: Hasalon.jer@leshinuy.org או בטלפון 058-410-5000