אך אחד לא לימד אותנו כיצד להתנהל עם הכסף שלנו, מה נחשב למוצרי בסיס ומה למותרות, איך נזהרים לא להיכנס למינוס ומה עושים כשצריך הלוואה?

אף אחד לא הסביר לנו מה קורה בתלוש המשכורת ומה הדיבור עם מס הכנסה ועם ביטוח לאומי וביטוח בריאות, ושוב ביטוח בריאות – הפעם מסוכנת הביטוח עם הלשון החלקלקה, ומה עם פנסיה וריבית דריבית וכל המושגים האלה שקצת מפחידים אותנו אבל בפנים אנחנו יודעים טוב מאוד שאי אפשר לדחות את זה לנצח.

אז בואו נפסיק לדחות את זה ונהפוך את כל הקללות האלה לברכות שנפחו לנו את הארנקים בהווה ובעתיד.


תוכן הסדנה:

מפגש ראשון: מודעות צרכנית – בניית תקציב אישי ומשפחתי, קביעת סדרי עדיפויות וכיצד נחליט מה נרכוש.

מפגש שני: בנקאות – תפקיד הבנק, הכרת מושגים בנקאים, התנהלות מול הבנק, השקעות, אשראי, הלוואות, ריביות, יתרות חובה ומשא ומתן מול הבנק.

מפגש שלישי: זכויות – הבנת תלוש השכר, מס הכנסה, נקודות זיכוי, ביטוח לאומי, ביטוח בריאות, דמי הבראה, תנאים סוציאליים, חוקי תעסוקה וזכויות.

מפגש רביעי: פנסיה – חוק פנסיה חובה, המוצרים בשוק הפנסיוני, ניהול הסיכונים (זקנה, שארים, אובדן כושר עבודה), איך ואיזה מוצר פנסיוני לבחור והיערכות לתקופת הפרישה.

את הסדנה תנחה חיה חזקני – מוסמכת במינהל ומדיניות ציבורית (MA) מאוניברסיטת תל אביב, מוסמכת בלימודי משפט (MA) מאוניברסיטת בר אילן. כיהנה בתפקידים שונים בבנק הפועלים, בין היתר כמנהלת אגף הביקורת הפנימית, ובתפקידה האחרון, עד שנת 2013 שימשה כמנהלת האגף לייעוץ פנסיוני בבנק הפועלים. כיום מרצה על פנסיה והתנהלות פיננסית.
את השאר תמצאו בגוגל.

מועדי הסדנה: ימי חמישי בין השעות 18:30-20:30 למשך ארבע מפגשים. המפגש הראשון יתקיים ב 24/3.

מיקום הסדנה: הסלון תל אביב, שטרוק 21.

עלות הסדנה: ההשתתפות מותנית בתשלום של 70 ש”ח עבור כל המפגשים. התשלום מתבצע בעת ההרשמה.

לכל שאלה או התייעצות ניתן לפנות למירב בכתובת המייל: hasalon.tlv@leshinuy.org או בטלפון: 050-221-3705

הסדנה מיועדת ליוצאות ויוצאי החברה החרדית בלבד!