קראתן מלא ספרים בזמן הסגר? כתבתם קצת והרגשתם נפלא? מוזמנות ומוזמנים להצטרף למועדון חובבי הקריאה והכתיבה, לקרוא יחד, לדון בעומק העלילה ולחלוק את חומרי הכתיבה שלכם.

במסגרת המועדון, נקרא סיפורים קצרים, ארוכים ומעט שירה. ניגע בספרות מכוננת, אך לא רק בה, ונכיר ספרות בעברית כמו גם ספרות מתורגמת.
ביחד, נדון בסיפורים, ננתח את הדמויות, נכנס לעומק העלילה. בעיקר נשאל היכן הסיפורים השונים פוגשים אותנו, כאנשים, שכן השאלות הגדולות ביותר בחייו של אדם, הינן שאלות שהוא חולק עם האנושות, ודרך הסיפורים יכול האדם לקבל השראה לשאלות המעסיקות אותו.

בנוסף לכל הטוב הזה, אנו נשלב תרגילי כתיבה בהשראת חומרי הקריאה והשיח.

 

 

אז מה עושים במועדון? ניפגש פעם בשלושה שבועות בסלון הירושלמי עם מנחת הקבוצה, נאכל עוגת גבינה ונשתה קפה, נדון בספר שקראנו בשלושת השבועות שעברו, נצלול מידי פעם לסשנים של כתיבה ונחלוק חוויות מעצימות. במהלך כל מפגש, נבחר יחד את הספר הבא שלנו לקראת המפגש הבא. מלבד ההנאה שבקריאה, אנו נפתח גם את כישורי הדיון והכתיבה שלנו.
יהיה פאן!

מה יהיה סגנון הקריאה? הקריאה תהיה של ספרים פופולריים ומקובלים. לא בהכרח קריאה של ספרים מתאמצים ומסובכים של האליטה הכי גבוהה בירושלים.

 

את המועדון תנחה אטל קלאורה-שולברג, יוצאת בשאלה ירושלמית בעלת תואר ראשון בהיסטוריה ובחינוך, ובעלת תואר שני מחקרי בהיסטוריה, שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. עוסקת בהוראה וחינוך, מרכזת תכנית לילדים מחוננים ומלמדת היסטוריה ואנגלית.
אטל מקדישה ומייחדת בחייה מקום רב לקריאה, מתוך אמונתה כי קריאה הינה חלק מכריע בעיצוב הזהות. אטל קוראת ספרות מז’אנרים שונים, ואוהבת לשוחח ולדון על תהליך הקריאה, לא כדי להבין את הסיפור, אלא כדי להבין את עצמה ומקומה בעולם.

מתי, איפה וכמה זמן? הקבוצה תיפגש אחת לשלושה שבועות בימי חמישי בערב בסלון הירושלמי בין השעות 19:00-21:00. המפגש הראשון יתקיים ב 22.10.20.

תחנות כניסה: ניתן יהיה להצטרף למועדון בתחנות כניסה שונות. כדי לא לפספס את תחנות הכניסה, לחצו כאן להצטרפות לקבוצת הוואטאפ של הסלון הירושלמי שמתבשר לכם על תחנות הכניסה ועל שאר הפעילויות שחבל לפספס.

 

ההצטרפות למועדון היא ללא עלות אך כרוכה בהרשמה מראש.

לכל שאלה או התייעצות ניתן לפנות לאלמוג בכתובת המייל: Hasalon.jer@leshinuy.org או בטלפון 058-410-5000