אנחנו לא בטוחים מה מערכת היחסים של כל אחד ואחת עם תורת משה, ואם אנחנו מתחברים לצמד המילים “נעשה ונשמע” או מעדיפות “נשמע ונחליט”, אבל האירוע בסלון התל אביבי מתאים לכולם.

דמיינו את זה רגע. בר פתוח של יין וגבינות, אנשים טובים וצלילים נעימים, משבצות תוכן מגוונות, החל מסדנאות והרצאות, לימוד גמרא עם דרשנית (חברה טובה של אביי ורבא) ועד מפגש אינטימי וחושפני על במה פתוחה המכילה את כל הכישלונות המפוארים שלכם.

מוזמנות ומוזמנים לבחור את משבצות התוכן האהובים עליכם.

הנה הליין אפ המלא של הערב: 

19:30: התכנסות ומינגלינג – מאכלים ומשקאות כיד המלך.

20:00: סדנת אימפרוביזציה – עם מולי שולמן. מפגש היכרות עם אומנות האלתור דרך משחקים פשוטים ומשעשעים. נלמד איך להקשיב, לזרום, להיות חיוביים, לשתף פעולה ולא לחסום שום רעיון, ולדמיין כמו ילדים.

21:00: הרצאה “מעלות השבר בראי התרבות היפנית” – עם זאב ארליך. בפילוסופיה ובחוכמת החיים היפנית שזורות תובנות ודרכי פעולה שמקורן במסורת הבודהיסטית ובאמונות העממיות היפניות. זאב ארליך, שלמד את תרבות יפן במשך 7 שנים יציג נקודות מבט על המושג ״שבר״ דרך אומנויות יפן, תרבותה, שירתה וסיפורי קדם.

22:00: סדנת כתיבה “רצף התודעה” – עם עדי גורל. נתנסה בשיטת הכתיבה “רצף התודעה” או אם תרצו “זרם התודעה” – זוהי שיטה המאפשרת חופש וזרימה, וחושפת בפנינו את התמות שמעסיקות אותנו ושאנו רוצים לפתח. הדברים שיוצאים מהלב לפני שהספקנו לסנן אותם.
נכתוב הרבה, ואז נסמן, אחר כך נתקן ואז נשתף. לא צריך שום ניסיון, רק רצון לשבת עם דף ריק ולתת לעט לנוע בחופשיות.

23:00: סדנת קצב “תיפוף גוף” – עם שגיא גורפונג. הקצב הוא חוש שרוב הזמן נמצא מאחורי הקלעים. כשאנחנו הולכים, הגוף מתאם בין הרגליים, הגב והידיים כדי שנוכל להתקדם בצורה יעילה. כשאנחנו מדברים, אנו מאטים את קצב הדיבור כדי להדגיש את המילים שיוצאות מהפה. אנחנו משתלבים בין מכוניות שנוסעות במהירויות שונות, ובלי לשים לב אנחנו כל הזמן חיים את הקצב.
לכולנו יש חוש קצב מפותח מאוד אבל אנחנו לא מתמקדים בו. בסדנה זו, שגיא גורפונג מזמין אתכם לשים לזמן מה את כל הרעש בצד ולהתמקד בקצב עצמו. הסדנה בנויה מעקרונות הקצב ויישומם בעזרת תיפוף גוף ומשחקים, וזה פאן של ממש!

24:30: לימוד גמרא בנושא “מעמד הר סיני” בהיבט של שבר וצמיחה – עם בינה זשוראוועל. מקובל שחג השבועות הוא הזמן ההיסטורי בו התרחש מעמד הר סיני, אירוע ההתגלות של האל לאדם, לעם ישראל.
המקרא מתאר את תגובת בני ישראל ב”נעשה ונשמע”, בקבלה מוחלטת ובהתמסרות, אך חז”ל מציגים תמונה מורכבת יותר המבקשת להבין את השתלשלות האירועים מהמעמד המרומם של מתן תורה ועד לנפילה לחטא העגל. בסוגיה בת ארבעה דפים במסכת שבת, מוצגות דעות שונות לגבי אירוע מעמד הר סיני. הברקים והרעמים אינם מוצגים רק כחוויה של נס וגילוי שכינה, אלא כמעמד מלא באימה, אשר חבויים בו אספקטים של כפייה והיעדר בחירה.
בשיעור נתבונן בעיניים מורכבות על האספקטים השונים של חווית ההתגלות, הנעה על מנעד שבין צמיחה להתפוררות.

01:30: במה פתוחה לכישלונות מפוארים – בהנחיית מריה אסטרייכר. “עדיף כישלון מפואר מחלומות במגירה” אמר לנו דודו טסה נ”י, ואנחנו מוסיפים שכישלונות מצביעים על אומץ, עשייה ותנועה ומזמינים אתכם לחלוק יחד את הסיפורים האלה.
איך זה יעבוד?
כל משתתף ומשתתפת מוזמנים להביא סיפור שאורכו 7 דקות ולא יותר (במרחב הזה אנחנו נוהגים להחמיר) ולספר אותו באומץ לכווולם. אפשר להקריא מדף כתוב, מסמארטפון במצב טיסה, או לשלוף מהראש כי אתם גאונים.
הביאו את הכישלונות המפוארים, הזוהרים, העצובים והמצחיקים שלכם.
שימו לב! כדי להשתתף בבמה הפתוחה יש להשתבץ בקובץ שיטס. הקובץ יישלח במייל חוזר מיד לאחר ההרשמה (מומלץ לבדוק גם בתיבת הספאם).


קורטוב על המנחים 

מולי שולמןשחקן, במאי ואבא. מאלתר בהרכבים שונים למעלה משני עשורים בארץ ובחו״ל.

זאב ארליך – מתרגם מיפנית, כותב שירה ומורה לאייקידו. לפני שני עשורים חי ביפן בעיר קיוטו למשך 7 שנים שם למד את תרבות יפן, וכיום מלמד וכותב בישראל.

עדי גורל – רכזת תוכן וקהילה בסלון (שבזכותה הערב הזה קורה), יוצרת תיאטרון וכותבת.

שגיא גורפונג מוזיקאי, רקדן ומורה למחול מודרני ולפסנתר, מופיע ומנגן עם הרכבים שונים ברחבי הארץ. הופיע והעביר סדנאות ברחבי העולם עם להקת ״מיומנה״.

בינה זשוראוועל – לומדת ומלמדת גמרא בכל הזדמנות, מתנחמת בזכות לחלוק את שולחן התלמוד עם אביי ורבא ולחדש איתם חידושים המחוברים לחייה האישיים: “למדתי גמרא עם תבלין נשי מיוחד, לימוד המחובר לחוויית החיים והלב”.

מריה אסטרייכר – בת 32, שחקנית יוצרת ואמא גאה לכישלונות מפוארים מאוד.


מועד האירוע: ליל שבועות (25.5) מהשעה 19:30 אל תוך הלילה.

מיקום האירוע: הסלון תל אביב – שטרוק 21.

ההשתתפות באירוע היא ללא עלות אך כרוכה בהרשמה מראש.

ההשתתפות מיועדת ליוצאות ויוצאי החברה החרדית בלבד!

לכל שאלה או התייעצות ניתן לפנות לעדי בכתובת המייל: hasalon.tlv@leshinuy.org או בטלפון: 050-202-7866