המושגים ‘קבלת התורה’, ‘נעשה ונשמע’, ‘תורה מסיני’… אלה מושגים שכיוצאות ויוצאים הטלנו בהם ספק ויצאנו לדרך חדשה, אבל זה לא אומר שאנחנו לא יכולים לקבל את התורה בדרך שלנו.

השנה נקיים ליל שבועות אלטרנטיבי בסלון בתל אביב. דמיינו את זה רגע. יין וגבינות, ועוד הרבה דברים טובים, תוכן מגוון לאורך כל הערב, אנשים טובים ואווירה טובה.

החל מהרצאות ולימוד טקסטים תלמודיים, דרך שימוש ביכולת האלתור שלנו בכתיבה ובמשחק, יוגה לנשמה, קבלה עצמית דרך מיינדפולנס, ושירה אל תוך הלילה בליווי מוסיקאים. כל אחת ואחד עם מי שיגרום לו להרגיש טוב ולהתחבר לעצמו.

הנה הליין אפ המלא של הערב: שימו לב! חלק מהפעילויות מתקיימות בשעה זהה. בעת ההרשמה ניתן לבחור לאיזו פעילות להגיע. 

19:30: התכנסות ומינגלינג – מאכלים ומשקאות כיד המלך.

22:00 – 20:30: הרצאה בנושא “הזהות של היחיד מול הרבים” – עם יונתן טוקר. נושא זה הוא קונפליקט אוניברסלי, אך בהרצאה אנו נבחן אותו דרך העיניים של העם היהודי. ההרצאה תעסוק במאבק על הזכות לתיקון אישי של היחיד אל מול החברה, ביכולת של היחיד לקחת בעלות על בחירותיו וביכולת של החברה להכיל את המאבק ותוצאותיו. נבחן את הסיפור הזהותי המחבר והמפריד בין היחיד והרבים – מהתנ”ך ועד עגנון…

23:00 – 22:00: סדנת כתיבה אסוציאטיבי – עם יהודה שוחט. במהלך השעה ננסה לעבוד על יכולת האלתור, ולהוציא מעצמנו טקסטים אישיים בלי לחשוב יותר מדי. ממעמקי העולם הפנימי ישירות לדף, למחשב או לסמארטפון. את מרבית מהזמן נקדיש לעבודה על כלים של פיתוח אסוציאציות וכללים בסיסיים ליצירת טקסטים מגוונים, ונסיים עם הכרה עצמית עמוקה יותר.

22:00 – 22:45: קבלה עצמית דרך מיינדפולנס – עם ליאור דר. דרך תרגול מדיטציית המיינדפולנס נלמד לשחרר שיפוטיות ולהתחבר לעצמנו ולרגע הנוכחי. יכולת זו מאפשרת לנו לנקות את הסיפורים ולפגוש את המציאות מחדש, להסכים לשחרר מהרגלים, ציפיות ולהתחבר מחדש לחיים. כי החיים הם כאן ועכשיו, המסע מביא אותנו תמיד אל הרגע הנוכחי ובידינו כוח הריפוי של חיינו.

23:00-24:00: תרגול יוגה – עם רובי ליכטנשטיין. במהלך התרגול נפתח מודעות לנשימה והקשבה לגוף. השיעור מתאים למתחילים ולמתקדמים.

23:00 – 24:00: סדנת אימפרוביזציה (אלתור) – עם מירב לחמן. אחרי כמה כוסות יין ודווקא בשעות הנושקות ללילה נקיים סדנה משחררת המשלבת משחק, התבוננות והקשבה קבוצתית. נתנסה בכלים של אלתור – ננסה לפעול ולשחק מתוך הרגע, לנטרל שיפוטיות והכי חשוב – לצחוק מלא. 

24:00 – 01:00: לימוד טקסט תלמודי בכלים של פרוזה – עם יהודה שוחט. נתייחס לאלמנטים הסיפוריים של התלמוד, לסאב טקסט ועוד, כמו שמנתחים סיפור, על משמעויותיו המורכבות והנסתרות. ננסה להתאים את הטקסט לימינו, וגם לשחזר את שעת כתיבתו, להבין את העולם שבו פעלו כותביו ויוצריו. ננסה לחשוב איך היה נראה טקסט כזה היום, ומה המקום והזמן שבהם היה נכתב.

01:00 עד עלות השחר: אפטר פארטי – עם המוסיקאים בר מזוז ורפי שטרן. נשיר שירים יחד או בסולו. אתם בוחרים את השירים והמוסיקאים שלנו ינגנו אותם תוך שהמילים יוקרנו על המסך. אפשר שירים ישראליים, אפשר שירים לועזיים ואפשר גם שירים של בית אבא אם יבוא לנו בטוב. אל דאגה, לא תישארו רעבים בשעה הזאת, פיצות חמות עלינו.


על המרצים שלנו

יהונתן טוקר – בן 35 מת”א, מנחה ומרצה בתחומי מנהיגות, חברה ישראלית ותרבות יהודית. בעבר שימש כמנכ”ל תנועת “התעוררות” בירושלים והיה חבר בצוות החינוך של בית הנשיא. כיום, מנהל תכנית “הזירה לשינוי החברתי” בביה”ס לממשל במרכז הבינתחומי הרצליה. בעל תואר ראשון בספרות עברית מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני בחקר יהדות ארה”ב מאונ’ חיפה.

יהודה שוחט – יוצא בשאלה מחב”ד, ומעוד כל מיני מקומות. עיתונאי מזה קצת יותר מעשרים שנה: עורך, כתב, רכז כתבים, סגן עורך המוסף היומי ומנהל מחלקת התחקירים בידיעות אחרונות ובוויינט. כותב צללים – בעיקר ספרים, אבל גם נאומים וטורים ועוד – לפוליטיקאים ולאחרים. מרצה לחינוך ולכתיבה בקריה האקדמית אונו.

ליאור דר – בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה במסלול חקר המוח ותואר שני בייעוץ ארגוני במרכז הבינתחומי. כיום, מנחת מיינדפולנס, מדריכת פילאטיס מזרן ומכשירים.

רובי ליכטנשטיין – בן 28, יוצא החברה החרדית ומורה ליוגה. “היוגה עוזרת לי להיות שלו, מודע ונוכח בחיי, ואני שמח לפתוח צוהר לעולם שאני אוהב ומוקיר”

מירב לחמן – במאית ומורה לתאטרון, בוגרת תואר ראשון בחינוך ובימוי בסמינר הקיבוצים.

בר מזוז ורפי שטרן – בוגרי המגזר החרדי אבל גם בוגרי מסלולי מוזיקה, בקיצור מוסיקאים. 


מיקום האירוע: הסלון תל אביב – שטרוק 21.

ההשתתפות באירוע היא ללא עלות אך כרוכה בהרשמה מראש.

ההשתתפות מיועדת ליוצאות ויוצאי החברה החרדית בלבד!

הכניסה מיועדת לבעלי תו ירוק בלבד (לאחר חיסון או החלמה).

לכל שאלה או התייעצות ניתן לפנות לעדי בכתובת המייל: hasalon.tlv@leshinuy.org או בטלפון: 050-221-3705