מתי בפעם האחרונה יצא לכם לצפות במופע מחול? לשמוע מוסיקה בסגנון חדש שלא הכרתם בכלל? או להסתובב במוזיאון ובאמת להבין מה אתם רואים? למה אנשים יוצרים אומנות? מה זו בכלל אומנות ואיך ”צורכים” אותה?

‘יוצאים לתרבות טובה’ היא קבוצה מבית ‘יוצאים לשינוי’ שמטרתה להעביר את יוצאות ויוצאי החברה החרדית מסע תרבותי חדש ומרתק. נצא יחד לצרוך תרבות טובה במקומות שונים בירושלים, נלמד על הרקע של האומנות ונחווה את הדברים על בשרינו, אחר כך נחליט אם כדאי לשמוע בחשאי בטהובן או בכלל להישאר עם אברהם פריד או ליפא…

בתוכנית: הצגות תיאטרון, צפייה בסרטים, בהופעות מחול ומוסיקה וסיורים במוזיאונים.

הסיור הקרוב יתקיים באגף הארכיאולוגיה של מוזיאון ישראל ויעסוק בסיפורם של החפצים. 

את הסיור ינחה בני יונין – בעל תואר ראשון בתולדות האומנות ופילוסופיה, מורה דרך מוסמך כבר 7 שנים, עובד בחפירות ארכיאולוגיות כבר עשר שנים, כיום כותב את התזה שלו בחקר המקרא, ומספר סיפורים מופלא.

תוכן הסיור:

“ארץ ישראל היא גשר המחבר בין יבשות. לאורך אלפי שנים עבר עליו מגוון עצום של אנשים שהאמינו, נלחמו ואהבו. הם הותירו אחריהם חפצים שיכולים לספר את הסיפור שלהם.

דרכם נכיר את העבר המפואר של הארץ אליה זכינו להגיע. במהלך הסיור נלמד איך חפצים שמוצאים בחפירות יכולים לפתוח צוהר לעולם מופלא, ולענות על שאלות מהותיות כגון: מדוע אנו קוברים את מתינו? למה אנשים התחילו לגור בערים? איך הופיעו האלים? מה זה כסף? למה צריך אומנות? ועוד…

אני מבטיח שכל השאלות האלה יישארו בלתי פתורות, אבל נכיר את התשובות שיכולים לתת לנו חפצים שנמצאו באחד המקומות המעניינים ביותר בעולם”.


מועד הסיור: יום שלישי (15.2) בין השעות 18:00-19:30 במוזיאון ישראל – שדרות רופין 11, ירושלים. נקודת המפגש: בכניסה למוזיאון.

הסיור אינו כרוך בתשלום אך נדרשת הרשמה מראש. מספר המקומות מוגבל.

לכל שאלה או התייעצות ניתן לפנות לאביגיל בכתובת המייל: Hasalon.jer@leshinuy.org או בטלפון 058-410-5000