מתי בפעם האחרונה יצא לכם לצפות במופע מחול? לשמוע קונצרט בפילהרמונית או להסתובב במוזיאון ובאמת להבין מה אתם רואים? מה הופך ציור ליצירת אומנות? מה זו בכלל אומנות ואיך ”צורכים” אותה?

‘יוצאים לתרבות טובה’ היא קבוצה מבית ‘יוצאים לשינוי’ שמטרתה להעביר את יוצאות ויוצאי החברה החרדית מסע תרבותי חדש ומרתק. נצא יחד לצרוך תרבות טובה במקומות שונים בתל אביב והסביבה, נלמד על הרקע של האומנות ונחווה את הדברים על בשרנו, אחר כך נחליט אם כדאי לשמוע בחשאי בטהובן או בכלל להישאר עם אברהם פריד או ליפא…

בתוכנית: מופעי תיאטרון, מחול, מוסיקה, סיור במוזיאונים, תערוכות ועוד מן השורה הראשונה.

בשנה הקרובה יתקיימו סיורים מובחרים ברמה בינלאומית במוזיאון תל אביב לאומנות, בליווי מנחים מקצועיים מטעם המוזיאון.

הסיור הקרוב: “יאיוי קוסמה: רטרוספקטיבה”

תרגום המקרא:

יאיוי קוסמה – האמנית היפנית בת ה-92 היא מהחשובות באומנים בני זמננו.

רטרוספקטיבה – מתייחס לתערוכת עבודות של אמן במשך תקופה ארוכה.

מה נפגוש בסיור? אוסף של יצירות אומנות ממגוון תחומים בהם ציור, קולאז’, פיסול, וידיאו, מיצג, מיצב, אופנה, ספרות ומוזיקה – אוסף של עבודות משמונים השנים האחרונות. לא של העשרים שנים ולא של החמישים, שמוניםםםם!

מה נחווה בסיור? חוויה רב חושית, מהפנטת, חוץ גופית, מטשטשת ומשבשת תודעה. לא מדובר בצריכת סמים קשים אלא בצריכת אומנות של האומנית הידועה בטשטוש גבולות שבין האדם לסביבתו, ברמה שלא תדעו אם אתם מסתובבים או שהסביבה מסתובבת לכם.

עם מה נצא מהסיור? אתם מכירים את האומנים, יש להם קטע שהיצירות שלהם מפעילות אצל כל אחת מחשבות ותחושות שונות אז התייחסו לסיור הזה כאל צלילה עמוקה אל תוך עצמכם, צלילה שתטשטש לכן את הגבולות.

 

מועד הסיור: יום רביעי (13.4) בין השעות 18:30-19:30.

מיקום הסיור: מוזיאון תל אביב – שאול המלך 27. ניפגש מחוץ למוזיאון בשעה 18:00.

עלות הסיור: 20 שקלים.

לכל שאלה או התייעצות ניתן לפנות למירב בכתובת המייל: hasalon.tlv@leshinuy.org או בטלפון: 050-221-3705