כיוצאות ויוצאי החברה החרדית, שכר הלימוד באקדמיה הוא נושא רגיש. אנחנו יושבים שנתיים להשלים בגרויות אחרי הצבא, מבלים שעות רבות מול הדפים והמחשבונים, מגישים בקשות לאין ספור מלגות כדי שנצליח לסגור את החודש ואז מתחיל הסיבוב השני, 3 שנים באקדמיה.

אנחנו לא מתלוננים חלילה אבל בואו נודה, ברגעי המלחמה, קצת צובט לראות את ההוא או את ההיא, החילונים מלידה שמזמן סיימו את הבגרות, מתגוררים אצל ההורים ובקלות יותר חוסכים כסף ללימודי התואר.

אז מה נסגר עם שכר הלימוד? 10,000 שקלים לשנה זה מחיר סביר? ומה עם 43,000 לשנה כדי ללמוד במכללה נחשבת? ואולי המדינה צריכה לסבסד את מיעוטי היכולת ולהעלות את המחיר לעשירים שגרים אצל ההורים?

בואו נעשה סדר בעניין הזה! הסלון הירושלמי מארח את יאיר טלמון להרצאה ודיון בנושא שכר הלימוד בישראל. נעסוק במחלוקת על גובה שכר הלימוד ונקיים דיון כלכלי-חברתי עם מסקנות מפתיעות. נדבר על מושגים כמו: עלות אלטרנטיבית, מודל כלכלי, חשבון כדאיות, נזילות והלוואה מותנית.

קצת על המנחה: יאיר טלמון הוא מייסד ומנהל המיזם ״כלכלה לדוברי עברית״ שמטרותיו להרחיב את מעגל המשתתפים בדיון הכלכלי-חברתי בישראל ולקדם שיח מעמיק ומורכב. יאיר אף יועץ לממשלה בנושאי כלכלה, תכנון ומדיניות ציבורית.

אם אתם ממש פריקים של כלכלה ובא לכם לדעת מה צריך לעשות כדי להיכנס לתחום הזה, כמה זמן וכסף להוציא על זה ומה באמת תשיגו, יש לכם על מי לסמוך ואת מי לשאול.

ההרצאה תתקיים ביום חמישי (3.6) בין השעות 19:30-21:00 בסלון הירושלמי (כי”ח 5).

לכל שאלה או התייעצות ניתן לפנות לאסתי בכתובת המייל: manager.jer@leshinuy.org

ההרצאה מיועדת ליוצאות ויוצאי החברה החרדית בלבד!