לגדול כחרדי זה עולם ומלאו ומי כמונו יודע מה זה דורש, אבל בואו נודה יש משהו מאוד נוח ומאורגן כשחיים בתוך קהילה עם חוקים ברורים ועם מטרות ברורות. כולם לבושים כמעט אותו הדבר, כולם מאמינים באותו האל, בעולם הבא, בתורה הקדושה ובקהילה המאוחדת.

במעבר אל העולם החילוני אמנם קיבלנו את החופש לחשוב ואת החופש לבחור, כל אחת ואחד הופך להיות האדון לעצמו, אך יחד עם זאת צצה גם השאלה הגדולה “מה משמעות החיים?” פתאום את ניצבת לבדך מול כל מה שיש לעולם להציע ומחפש לגבש לעצמך פילוסופיית חיים שתארגן לך קצת יותר את מה שקורה בעולם הזה.

בימים עברו המשמעות היתה לנגד עינינו, היה לנו את האלוהים הפולחני, את התורה הקדושה, והרבה יותר מתרי”ג מצוות מדאורייתא ומדרבנן. אבל התורה הקדושה נזנחה, אצל חלקנו האלוהים הפולחני הפך מדבר וודאי לקונספט מופשט, העולם הבא מוטל בספק וכך גם גלגול הנשמות.

אמיר שטיין, יוצא החברה החרדית מגיע לסלון כדי לעזור לנו לענות על השאלות הבאות: האם יש משמעות בחיים החילוניים? ואם כן, איך לעזאזל מוצאים אותה?

ההרצאה תעסוק במעבר הדרסטי מחיי דת מלאים, עמוסים, כשבמרכזם הקהילה אל חיים אינדיבידואליסטים, בהם האדם הוא אדון לעצמו ונמצא במרכז. נדבר על דמויות היסטוריות שהתמודדו עם המעבר הזה, נקרא יחד קטעי ספרות ופילוסופיה, וגם נדבר על הדרכים הפרקטיות בעזרתן אפשר ליצור משמעות.

קצת על המרצה: אמיר הוא יוצא החברה החרדית, סטודנט לספרות ופילוסופיה יהודית, מרצה, ובעל ערוץ יוטיוב חינוכי.

מועד ומיקום ההרצאה: מוצ”ש (26.6) בין השעות 20:30-21:30 בסלון בתל אביב (שטרוק 21).

ההשתתפות היא ללא עלות אך כרוכה בהרשמה מראש

לכל שאלה או התייעצות ניתן לפנות לעדי בכתובת המייל: hasalon.tlv@leshinuy.org או בטלפון: 050-221-3705

ההרצאה מיועדת ליוצאות ויוצאי החברה החרדית בלבד!