העולם הרומנטי, החיזור, יחסי גבר אישה עברו תהפוכות במרוצת המאות הקודמות. בעולם הישן (או במגזרים הדתיים כיום) השידוך בין בני הזוג נקבע על פי המוסכמות החברתיות וזה גרם וגורם ללא מעט סבל. הבחירה כמעט ואינה קיימת, היחס בין המעמדות שולט היטב והאתגר גדול… מוכר לכם?

אך האם הבחירה האינסופית הקיימת בעולם המודרני (החילוני) פותרת את הבעיה? האם נוכל לומר שאתגר האהבה כבר לא קיים היום?

ומה יהיה כשהאהבה עם רובוטים תהפוך לפופולארית? האם בזה הסבל יגיע לקיצו?

ומה אנחנו יכולים ללמוד מהסרטים בנושא הזה?

לרגל יום האהבה אנחנו מזמינים אתכם ואתכן להרצאה מרתקת בנושא אתגר האהבה בעבר, בהווה ובעתיד. נתבונן בנושא בצורה עשירה ומעשירה באמצעות קולנוע, פסיכולוגיה, פילוסופיה, ספרות שירה ומוסיקה. נצפה בקטעים מסרטים קלאסיים ויחד נתבונן באתגר המרתק הזה.

נדון בשינויים המהותיים שהתרחשו בתחום האהבה, ובסיבות לשינויים אלו, נבין מדוע אהבה וסבל קשורים זה בזה ובאיזה אופן הקשר הזה בא לידי ביטוי במרוצת המאות.

אל דאגה, להרצאה יש סוף אופטימי 🙂

הכירו את המנחה: ענת שפרן אור מגיעה מעולם הספרות והנחיית הקבוצות. בעברה ניהלה מועדון ספרות ישראלית בלונדון וב- 15 השנים האחרונות היא מרצה בתחומי הקולנוע, ופיתחה סוג ייחודי של הרצאות, המשלבות חוויה של צפייה בסרטים, התבוננות מעמיקה ברבדים הנסתרים ובמשמעויות הסמליות של אומנות הקולנוע ודיון ברלוונטיות של הסרט לחיים של כולנו. בקיצור היא יודעת להעביר חוויה מהסרטים 🙂

מועד ומיקום ההרצאה: יום חמישי 17.2 בין השעות 19:30-21:30 בסלון בתל אביב, שטרוק 21.

ההשתתפות בהרצאה היא ללא עלות אך כרוכה בהרשמה מראש.

לכל שאלה או התייעצות ניתן לפנות למירב בכתובת המייל: hasalon.tlv@leshinuy.org או בטלפון: 050-221-3705

ההרצאה מיועדת ליוצאות ויוצאי החברה החרדית בלבד!