קצת עלינו

יוצאים לשינוי הוקמה על ידי יוצאים מהחברה החרדית ולמען יוצאים. זאת, מתוך ההבנה שראוי שכיוצאים ניקח את גורלנו בידינו ונוביל את עתידה של התנועה החברתית ההולכת וצומחת של יוצאי ויוצאות המגזר החרדים העושים את מסעם להשתלבות בחברה הכללית בישראל.

על העמותה

רקע

בשנים האחרונות גדל מאוד מספרם של יוצאי הקהילה החרדית שעזבו או מבקשים לעזוב את העולם שבו גדלו ולהשתלב בחברה הישראלית הרחבה. על פי נתוני הלמ"ס, בכל שנה עוזבים את הקהילה החרדית כ-1,300 איש, ונראה שהיקף התופעה הולך וגדל. החברה החרדית בישראל מאופיינת בהסתגרות, קיצוניות דתית, ודרישה לציות ואחידות בנורמות שונות.

עבור מי שמעוניין לעזוב את העולם החרדי מדובר בתהליך ארוך ומורכב, הדורש עמידה איתנה מול אתגרים רבים. זהו תהליך הטומן בחובו התמודדויות שונות- החל בסגירת פערי ההשכלה העצומים, דרך רכישת כישורי החיים החדשים והאתגר שבהשתלבות בחברה זרה, ועד המחיר הקשה של נתק עם המשפחה שחלקם מן העוזבים משלמים. בכל שנה מאות רבות של צעירים וצעירות בוחרים לעשות את הצעד האמיץ אל מחוץ לגבולות המגזר החרדי. צעירים אלו בוחרים באורח חיים אחר מתוך נאמנות לעצמם ולאמת שלהם, ועומדים בגבורה מול הקשיים כדי להפוך לאזרחים מן השורה. חלק ממי שעוזבים את החברה החרדית בוחרים להפוך לחילונים, אחרים למסורתיים או דתיים.

על העמותה

עמותת "יוצאים לשינוי" הוקמה על ידי יוצאים בשאלה, ופועלת לצמצום הקשיים הנערמים בדרכם של המבקשים לצאת מהעולם החרדי ומשמשת מערכת תמיכה עבורם במסעם לעבר חייהם החדשים. העמותה פועלת להבטחת זכויות היוצאים בשאלה- עבור כל אלו שבחרו לחיות על פי השקפתם ולעזוב את החברה החרדית, על מנת לסייע להם להשתלב במהירות האפשרית בחברה הישראלית באופן מלא.

הפעילות

העמותה פועלת בשני מישורים מרכזיים התומכים זה בזה- במישור המדיניות והפיתוח, הנוגע לשינוי מדיניות מול גופי ממשל ומוסדות רשמיים (באקדמיה, בתעסוקה ובצבא), ע"י קידום מדיניות תומכת והשוואת זכויות עבור יוצאי המגזר החרדי, ועידוד מחקר ומודעות לתופעה דרך אמצעי התקשורת. ובמישור האישי, הנוגע לסיוע פרטני- פתיחת שני מרכזי הכוון וקהילה ליוצאים, קיום פעילויות קהילתיות שונות (קורסים לימודיים, סדנאות ואירועי תרבות וקהילה), הפעלת שירותי הכוון (בתחום ההשכלה, התעסוקה ומיצוי זכויות) ועוד.
אנו מאמינים כי המענה אותו מעניקה העמותה יוצר מציאות חדשה וטובה יותר עבור היוצאים, שבה כאשר צעירה או צעיר חרדים בוחרים לצאת למסע של עזיבת החברה החרדית וליצור עתיד חדש עבור עצמם, הם פוגשים מערכות קשובות ומודעות לאתגריהם המיוחדים אשר מנסות לסייע להם, ויכולים להסתייע בשירותי העמותה המגוונים בכדי להתגבר על פעריהם בסביבה תומכת ומוכרת, כל אחד בהתאם לצרכיו.

רוצים לקרוא יותר על ההיסטוריה של הקמתה של יוצאים לשינוי ועל נקודות הציון המשמעותיות בפעילותה? לחצו כאן.

משתתפים חודשיים בפעילויות
קורסים וסדנאות ב-2018
פגישות ייעוץ בשנה
אירועי חברה ותרבות ב-2018

חזון

שאיפתנו היא ליצירת חברה ישראלית המכילה באופן אופטימלי את קליטת העליה מהחברה החרדית אל החברה הישראלית תוך מתן סיוע פרטני בהליך היציאה.

לחזון המלא

פוטנציאל

מידי שנה יוצאים להליך של הגירה אל החברה הישראלית כ-1300 צעירים וצעירות חרדים. זרם זה מהווה בשורה אדירה לחברה הישראלית שזוכה לקלוט לתוכה זרם של אמיצים ואמיצות שלמרות כל הקשיים בוחרים להשתלב ולקחת חלק. עליה זו מלאת פוטנציאל ואנו בטוחים שכפי שהיא משפיעה כיום על עתידה של המדינה, היא תמשיך להשפיע יותר ויותר.

עובדי העמותה

נדב רוזנבלט

מנכ"ל משותף

מנהל את תחום הפרט ביוצאים לשינוי nadav@leshinuy.org

יוסי קלאר

מנכ"ל משותף

מנהל את תחום המדיניות והפיתוח ביוצאים לשינוי yossi@leshinuy.org

אביחי מרציאנו

רכז מדיניות ופיתוח

אחראי דוברות וקשרי ממשל avihaym@leshinuy.org

ברוריה אברהם

יועצת הכוון ומיצוי זכויות

אחראית על תחום הייעוץ וההכוון וכן על ניהול פרוייקטים מיוחדים kivun@leshinuy.org

אסף עברי

מנהל הסלון- ירושלים

אחראי על ניהול ופעילות מרכז "הסלון" בירושלים assaf@leshinuy.org

אורטל נדף

רכזת קהילה ופעילות ירושלים

מנהלת פעילויות ותוכן במרכז "הסלון" בירושלים hasalon.jer@leshinuy.org

מאיה אורה עבאדי

מנהלת הסלון- תל אביב

אחראית על ניהול ופעילות מרכז "הסלון" בתל אביב maya@leshinuy.org

אביבה בורו

רכזת קהילה ופעילות תל אביבל אביב

מנהלת פעילויות ותוכן במרכז "הסלון" בתל אביב hasalon.tlv@leshinuy.org

נחי פסיקוב

מנהל שיווק

אחראי על שיווק פעילות העמותה בפלטפורמות השונות marketing@leshinuy.org

איה ורטהיימר

מנהלת הפרוייקט לסיוע בדיני משפחה

מובילה את הסיוע ליוצאים ויוצאות בהליכי גירושין ומעוניינים בסיוע dineymishpacha.y.h@gmail.com

אפרת מור

מנהלת פרויקט 'יוצאים ללמוד'

tochniot@leshinuy.org

דינה שר

אחראית פיתוח משאבים

קיום קשר עם ידידי העמותה, גיוס חדשים ויצירת תשתית לקיימות העמותה development@leshinuy.org