תוכנית המנטורים של יוצאים לשינוי

 

תכנית “אופק” היא תכנית מנטורים ליוצאים ויוצאות. התכנית שואפת לייצר תהליך של ליווי אישי ארוך טווח, הנותן מענה אישי, מקיף והוליסטי לכלל תחומי החיים. המנטור הוא מעין חבר מלווה, המחויב ליוצא שאפשר לפנות אליו להתייעצות בכל נושא. התכנית יוצרת דיאלוג בין יוצא לבין אדם בעל ניסיון חיים עשיר ובעל “וותק” בתהליך עזיבת העולם החרדי וההיכרות עם העולם החדש, שכל תפקידו ללוות ולתמוך ביוצא לתקופה של שנה. באופן זה, התכנית היא כלי שיכול להיות רלוונטי מאוד לצליחה של תקופת המעבר, ומשמעותי ביותר לעליה על דרך המלך.
עמותת “יוצאים לשינוי” היא המקשרת בין המנטור ליוצא, ומספקת ליווי ופיקוח לאורך כל תקופת הליווי. תכנית המנטורים בנויה בשני מסלולים:

מסלול מעטפת- המיועד ליוצאים בתחילת דרכם, ומתרכז בסיוע בצמצום פערי תרבות, והתבססות בבניית החיים החדשים, לקראת המשך התקדמות. המיקוד במסלול המעטפת הוא באספקטים רגשיים ותרבותיים של היציאה בשאלה, וברכישת כישורי חיים בסיסיים.
מסלול זינוק- מכוון ליוצאים שעברו את האתגר הראשוני בהשתלבות והתמקמות בחייהם החדשים, ומצויים בשלב מתקדם יותר, של בחירת אפיק לתחילת קריירה.האוריינטציה במסלול הזינוק היא של ייעוץ עסקי.

 

פניות להצטרפות: mentor@leshinuy.org