הכוון לימודי ודידקטי

במפגש עם יועצת ההכוון, ניתן לקבל מידע נרחב על אופני השלמת פערים לימודיים – השלמת תעודת בגרות, מכינה ייעודית ועוד. במפגש ניתן מידע על מסלולי לימוד אקדמיים, תנאי הקבלה, ואופן בחירת מגמה רצויה (תחומי הלימודים השונים וההבדלים בין המסלולים במוסדות השונים).
במרכז ניתן לקבל מידע על מבחר גדול של מלגות ומענקי סיוע ללימודים אקדמיים מטעם קרנות כלליות, וכן מטעם קרנות הייחודיות לאוכלוסיות היוצאים/ות (קרן קמ”ח, ה.ל.ל, ועוד). מרכז ההכוונה הוא כתובת נוחה וזמינה לפניות גם עבור כל מי שזקוק לסיוע בשליחת טפסי הבקשה והמסמכים הרלוונטיים.

ניתן לקבל מידע וייעוץ הנוגע לתחום הלימודים גם במסגרת “סדנת מבוא לעולם האקדמיה”, סדנה המציגה את כלל האפשרויות להשלמת פערים לימודיים והמידע הנוגע ללימודים אקדמיים, במפגש קבוצתי המתקיים על פי ביקוש.

“יוצאים לשינוי” מפעילה תכניות נוספות, שמטרתן לספק מידע, לסייע בצמצום פערים לימודיים ולהקל על בחירת תחום לימודים:

“יוצאים מובילים לאקדמיה”-0 העמותה יצרה מאגר של עשרות יוצאים בעלי תארים שונים ממגוון מוסדות הלימוד בארץ, אשר נכונים להעניק מהידע ומהניסיון שלהם לאחרים, במטרה לסייע ליוצא/ת המתחיל/ה התוהה לגבי מסלולי לימוד שונים, הליך הקבלה אליהם, מהלך הלימודים והחיים שלאחר התואר. בפנייה ליועצת ההכוון נערך התיווך בין הפונה ליוצא המייעץ. המייעצים ישמחו לתרום מזמנם ונסיונם גם למי שכבר בחר/ה מסלול לימודים, וגם למי שעודנו בשלבי ההתלבטות.
“יוצאים ללמוד” – ייחודית ליוצאי/ות המגזר החרדי. מתנדבות/ים מעבירים שיעורים פרטיים או קבוצתיים ללא עלות, במקצועות שונים ומגוונים, מרמה בסיסית ועד לרמה אקדמית. התכנית בנויה כולה על התנדבות, ונשמח לצרף לתכנית מתנדבות ומתנדבים נוספים, אשר יסכימו לתרום מזמנם שעה בשבוע, לטובת העברת שיעורים בתחומי לימוד שונים.

בנוסף, עבור מי שמעוניינ/ת בהכשרה מקצועית, קיימת גם תכנית השוברים (ואוצ’רים) וההכשרות המקצועיות של משרד העבודה והרווחה – תכנית לאומית של הכשרות מקצועיות קצרות, בתחומים רבים ומגוונים, הממומן ע”י משרד הרווחה. ניתן לקבל סיוע במילוי טפסים והגשתם, עד לקבלת מימון להכשרה ותעודת מקצוע. פרטים נוספים ניתן לקבל בפנייה אל יועצת ההכוון.

אבחונים דידקטיים- אבחון דידקטי הוא תהליך אבחון של לקויות למידה. האבחון נעשה תוך אפיון של מיומנויות למידה בסיסיות (כמו קריאה וכתיבה, חשבון ואסטרטגיות למידה), ומטרתו לאתר נקודות קושי וכישורים שונים של הנבדק, ולסייע בהתאמה של תכנית לימודים שתאפשר ללומד למצות את יכולותיו הלימודיות. את האבחון ניתן לבצע בסבסוד של קופת-החולים, וגם במוסדות אקדמיים מסוימים יש אפשרות לקבל אבחון מוזל או מימון לאבחון. לפרטים וסיוע ניתן לפנות אל יועצת ההכוון.